Sineklik

Boğaziçi sineklik konusunda uzman kadroya sahip olan şirketimiz; Kurulduğu günden itibaren Sineklik sektöründe deneyimli başarılara imza atmıştır.
Sineklik alanında faaliyetlerini sürdüren firmamız araştırmacı ve yenilikçi anlayışı ile sizlere hizmet sunmaktadır. Sineklik pencereler ve balkon kapıları olarak kullanılma mekanların havalandırılması sırasında dışarıdan uçan veya yürüyen haşerelerin içeriye girmelerini engeller. Sineklik sistemleri kullanıcı odaklı ve yüksek koruma amaçlı fonksiyonel bir üründür. Çevrecidir kullanışlı yönleri ile de ön plana çıkmaktadır.

SİNEKLİK ÇEŞİTLERİ

Sineklik sistemleri ve çeşitlerini sıralayacak olursak;

Plise Sineklik : Son birkaç yıldır kullanıma sürülmüş olan sineklik modelidir.Pilelere ve tüle sahip, kendini kolayca fark ettiren şık tasarımı ve kolay kullanımı ile öne çıkan bir sineklik modelidir. Uzun yıllar size kullanım rahatlığı sağlar ve haşerelere karşı sizi koruma altına almaya yarar.

Stor Si̇nekli̇k : Stor sineklik kullanım avantajları yüksek şık bir tasarım ürünü olmakla beraber uygulama alanına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Stor sineklik sistemleri yayla kurma mekanizması ile çalışan bir hareket gücüne sahip olduğu Için kullanılmadığı zamanlarda veya sinekliği açmamızı gerektiren durumlarda küçük bir el hareketi ile kendi kendini toplayan bir Sineklik sistemidir.

Sürme Sineklik : Sistemleri Pencere ve kapılarda çerçeve halinde üretilir. Tekerlek sayesinde kasa içinde sağa ve sola kaydırılarak hareket edecek şekilde çalışmaktadır. Gergin takılan tül sayesinde her türlü hava koşuluna dayanıklıdır. Kullanım ve kullanıcı hatası yapılmadığı takdimde maksimum 7-8 yıl bozulmadan çalışır.

Menteşeli Sineklik : Bu sineklik çeşidi de çerçeve şeklinde üretilir. Pvc dışından menteşe yardımı ile sabitlenir ve dışarı itilerek açılır. Tutamakları sayesinde çekerek kapatılır. Düzgün bir kullanım ile 7-8 yıl bozulmadan rahatlıkla kullanır.

PLİSE SİNEKLİK

Plise sineklik kolay ve şık bir tasarıma sahip, kolay kullanımı ile günümüzde en çok tercih edilen sineklik modelidir. Pencere ve balkon kapılarına kolaylıkla uygulanabilir. Montajı oldukça hızlı ve temizdir. Yer kaplamaması, kapandığında gözükmemesi, yatay veya dikey uygulanabilirliği en önemli avantajlarıdır. Daha önceki yıllarda sıklıkla kullanılan stor sinekliklerin yerini almış çok kullanışlı bir sineklik türüdür.Plise Sinekliğin açılıp kapanma şekli oldukça basittir. Bu nedenle yer işgal etmediği gibi dekoratif bir görünüme sahiptir. Plise Sineklik çok pratik ve kolay açılıp kapanabildiğinden çocuklar için çok büyük bir kolaylıktır. Her türlü kapı ve pencerelerde kullanabildiği gibi dış etkenlerde korunurken manzarayı da kapatmamış olur.

Yatay veya dikey şekillerde uygulanabilir pliseli tül sineklik modelidir. Genişlik en fazla 400 cm yükseklik en fazla 300 cm olarak uygulanabilmektedir.

STOR SİNEKLİK

Stor sineklikler pvc ve ahşap pencerelere uygulanabilen, toplandığı zaman tek bir kanalda toplandığı için görüntü kirliliği ve yer kaybını sebep olmaz. Stor sineklik ile plise sineklik aynı çalışma prensiplerine göre imal edilir, aynı mekanizmaya bağlıdır. Stor sineklik alüminyum profilin üst kısmına doğru toplanırken plise sineklik yan tarafa doğru toplanır. Toplandığı zaman yer kaplamaz ve uzun ömürlüdür, kolay yırtılmaz ve yanmaz. Stor Sinekliklerimiz fiberglas tülden imal edilir. Mevcut olan pencere veya kapı kasasına göre alınan ölçülere göre imalatları yapılır. Tüm stor sineklik modellerinde alüminyum sineklik kasası, stor sineklik tülünün sarılmasında kullanılan özel yay takımının içerisinde çalıştığı, alüminyum yay kutusu, sineklik tülünün içerisinde yukarı aşağı hareket ettiği alüminyum U şeklindeki ray profili ve sinekliği kapalı konuma getirdiğimizde kilitlenmesini sağlayan tülün uç kısmındaki alt parça olarak adlandırılan alüminyum profilden oluşur.

SÜRME SİNEKLİK

Sürme sineklik modellerimiz pencere veya kapılarınızın özelliğine göre kullanıma sürdüğümüz bir sineklik modelidir. Sürme sineklik sürgülü sistemde çalışan tüm doğrama modellerinde, fransız balkonlarda ve ahşap doğramalarda kullanılan sinekliklerdendir. Kullanımı basit yer kaplamayan, dayanıklı ve pratik kullanımıyla tavsiye edilen bir sineklik modelidir. Basit, yer kaplamayan, dayanıklı ve pratik kullanımı ile tavsiye ettiğimiz bir modelimizdir. Kayar sürgülü sineklik kolay kullanımı ve estetik görünümünün yanı sıra istenildiğinde yerinden çıkarılıp temizleyebileceğiniz bir sistemdir. Özellikle dar alanlarda yaratıcı çözümler getirmek için tasarlanmıştır. Tek ve çift hareketli doğramalarda aynı kasa profili iki yönlü kullanılabilir.

MENTEŞELİ SİNEKLİK

Sineklik modelleri içinde bir klasik halini almış olan menteşeli sineklik, kullanım yaygınlığı bakımından her dönemin zirvesindedir. Her tür kapı ve pencereye kolaylıkla monte edilebilir. Sadece uygulanacağı yerin önünde panjur, korkuluk gibi bir engelin bulunmaması gerekir. Çünkü takılacağı yere dışarıdan monte edilir ve içten dışa doğru açılır. İstenildiği zaman çıkarılıp takılma özelliğine sahiptir. Bu yönüyle hem sinekliğe hem de kapı ve pencerelere kolay temizlik imkanı verir. Menteşeli sineklik en çok tercih edilen modellerin başında gelir. Giriş-çıkışı fazla olan iş yerlerinde kullanım kolaylığı sağladığı için idealdir. Temizlik rahatlığı bakımından da kadınlar tarafından rağbet görmektedir. Temizleme aşamasında dikkat edilecek tek husus, yumuşak bir malzeme kullanımı ve yumuşak dokunuşlardır. Hayatınızı kolaylaştıran menteşeli sineklik, temiz hava, sağlıklı yaşam ve konfor garantisi verir.

TOPTAN SİNEKLİK FİYATLARI

Boğaziçi Sineklik olarak Türkiye genelinde toptan sineklik malzemeleri alanında tüm bayilerimize tedarik sağlıyoruz. Sineklik malzemeleri satışında 10 yıllık deneyim ve çalışanlarımızla Türkiye genelinde 300’den fazla bayiimize hizmet veriyoruz.